WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Dolina rzeki Baliem - Irian Jaya

Spotkanie z jedną z najbardziej oryginalnych kultur świata - plemionami Irian Jaya

6890 PLN + 2149 USD

Irian Jaya to indonezyjska prowincja położona w zachodniej części Nowej Gwinei. Dzięki swej silnej odrębności kulturowej plemiona zamieszkujące te tereny od zarania dziejów po dzień dzisiejszy zachowały tradycje, obyczaje, dialekty, sposoby zachowania i przetrwania w zmieniającej się wokół rzeczywistości. Podczas codziennych wędrówek będziemy podziwiać dziewiczą przyrodę tropikalnej dżungli, odwiedzimy tradycyjne wioski i weźmiemy udział w plemiennych obrzędach i celebrowanych wspólnych posiłkach.

Info i Terminy
Liczba dni:13
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, wyjazd indywidualny
Wyżywienie: według programu
2020-10-01 - 2021-06-30
Cena: 6890 PLN + 2149 USD
cena ważna od 01.10.2020 do 30.06.2021
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 2

Dodatkowe informacje:

Termin dowolny.
Zniżki dla 4 i więcej osób podróżujących razem.

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 16304 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa

  Prosimy przybyć na lotnisko co najmniej 2 godziny przed wylotem. Przelot do Jakarty via miasto europejskie.

  Dzień
  2

  Jakarta – Jayapura

  Lądowanie w Dżakarcie. Formalności wizowe. Odbiór bagażu, przesiadka na samolot do Jayapura.

  Dzień
  3

  Jayapura

  Po przylocie na lotnisko Sentani w Jayapura spotkanie z miejscowym przewodnikiem, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny – wypoczynek po podróży.

  Dzień
  4

  Jayapura – Wamena – Sogokmo – Kurima – Kilise/Ibiroma

  Ś, L, K

  Lot do Wamena porannym samolotem, następnie 40-minutowa jazda do Sogokmo – miejsca gdzie rozpoczniemy trekking w towarzystwie przewodnika, kucharza i tragarzy. Podczas trwającej 4 godziny wędrówki przejdziemy przez rejon Kurima i uprawy słodkich ziemniaków plemienia Dani. Po południu, gdy przybędziemy do wioski Kilise możliwość spaceru, w czasie gdy kucharz przygotuje kolację. Nocleg w miejscowym pensjonacie, mieszczącym się w domu plemienia Kilise, lub w wiosce Ibiroma.

  Dzień
  5

  Kilise/ Ibiroma – Wamarek

  Ś, L, K

  Śniadanie. Nasza dzisiejsza, ok. 4-godzinna trasa do wioski Wamarek prowadzi przez tereny zamieszkałe przez lud Dani. Zobaczymy ich tradycyjne domy, będziemy podziwiać widoki z najwyższego punktu na trasie naszego trekkingu, 1800m. Lunch zjemy nad rzeką Tangama, w której można zanurzyć obolałe stopy. Po południu czas na poznanie zwyczajów miejscowej ludności, fotografowanie lub odpoczynek. Kolacja i nocleg w tradycyjnym domu plemienia Dani. 

  Dzień
  6

  Wamarek – Wesagalep

  Ś, L, K

  Po śniadaniu zejdziemy stromym zboczem do tradycyjnego mostu wiszącego nad rzeką Baliem. Dzisiejsza wędrówka wąskimi i śliskimi ścieżkami jest nieco trudniejsza. Trud ten jest w pełni wynagradzany pięknem natury, w której otoczeniu, przy wodospadzie, zostanie podany lunch. Następnie udamy się wąskimi i zawiłymi ścieżkami aż dojdziemy do kolejnej rzeki. Ta część wędrówki zajmie nam od 5 do 6 godzin. Kolacja i nocleg w Wesagalep, w budynku szkolnym.

  Dzień
  7

  Wesagalep – Wuserem

  Ś, L, K

  Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę. Trasa prowadzi w górę i w dół po wzgórzach porośniętych lasem deszczowym. W czasie 5-godzinnej wędrówki zboczem zobaczymy przy pracy w polu miejscowych ludzi i ich małe wioski otoczone przepiękną scenerią. Lunch serwowany będzie na brzegu rzeki. Kontynuacja wędrówki do Wuserem, gdzie spędzimy noc w szkole lub kościele.

  Dzień
  8

  Wuserem – Seima – Sogokmo – Wamena

  Ś, L

  Śniadanie. Wyruszamy z powrotem do Sogokmo. Wędrówka tego dnia jest długa, ok. 5godzin marszu, ale teren nie jest bardzo trudny, ścieżka staje się coraz szersza a widok coraz lepszy. Trasa prowadzi przez most zawieszony nad rzeką Baliem, do Seimy, gdzie zjemy lunch. W Sogokmo będzie czekał na nas samochód, gotowy do zabrania nas do Wamena. W Wamena kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień
  9

  Wamena – Jiwika – Wamena

  Ś, L

  Po śniadaniu 30-minutowy przejazd do Jiwika, gdzie zobaczymy 250-letnią mumię. Następnie 10-minutowe przejście do wioski Anemoigi, gdzie zobaczymy udawaną bitwę Dani i Święto Świni. Świnia zabita strzałą z łuku jest pieczona w tradycyjnym dole wykopanym w ziemi, niezmienionych od pokoleń sposobem na gorących kamieniach z warzywami i słodkimi ziemniakami. Lunch w formie suchego prowiantu. Po południu powrót do hotelu w Wamenie, po drodze zatrzymamy się na targu w Jibama. Kolacja i nocleg. 

  Dzień
  10

  Wamena – Jayapura

  Ś, L

  Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd polecimy do Jayapura, gdzie będziemy odbędziemy wycieczkę, w czasie której zobaczymy pomnik II Wojny Światowej oraz odbędziemy rejs po jeziorze Sentani. Lunch w restauracji Yougwa w pobliżu jeziora. Następnie zobaczymy muzeum antropologiczne i rynek Hamadi. Po południu powrót do hotelu na kolację i nocleg.

  Dzień
  11

  Jayapura – Dżakarta

  Ś

  Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Dżakarty. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Podczas pobytu w stolicy Indonezji warto pospacerować po mieście, odwiedzić port, liczne muzea i tradycyjne budowle.

  Dzień
  12

  Dżakarta - Warszawa

  Ś

  Śniadanie. Przelot powrotny do Warszawy via miasto europejskie. 

  Dzień
  13

  Warszawa

  Lądowanie w Polsce, zakończenie imprezy.

 • Cena zawiera

  • przeloty Warszawa – Dżakarta – Jayapura – Dżakarta – Warszawa via miasto europejskie w najtańszej stawce ekonomicznej (uzależnione od dostępności miejsc)
  • przeloty wewnętrzne Jayapura – Wamena – Jayapura (limit bagażu 15kg/pasażer)
  • Zakwaterowanie w hotelach w pok. 2-os. (w Dżakarcie i Jayapurze 4*, w Wamena 3*,  podczas trekkingu na Nowej Gwinei według programu)
  • Wyżywienie według programu
  • Realizację programu
  • Transfery klimatyzowanym autokarem/busem/samochodem
  • Doświadczonych, angielskojęzycznych przewodników lokalnych
  • Kucharza i tragarzy
  • Bilety wstępu, zezwolenia i opłaty za zwiedzanie
  • Ubezpieczenie NW, KL, CP i bagaż
  Cena
  nie zawiera

  • Zwyczajowych napiwków 
  • Wydatków własnych
  • Napojów do posiłków
  • Opłat za filmowanie i fotografowanie
  • Wycieczek fakultatywnych
  • Opłat lotniskowych
  • Ewentualnych dopłat paliwowych
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Dolina rzeki Baliem - Irian Jaya"

  • Zobacz większą mapę Google