WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Wyspy Indonezji - Jawa, Lombok, Gili, Bali

Podróż przez historyczną Wyspę Jawa, rajskie wysepki Gili, aż po Wyspę Bogów – Bali

5990 PLN + 2290 USD

Indonezja położona jest wzdłuż równika, na około 18 000 wysp. Odwiedzając najpiękniejsze z nich zobaczymy wspaniałe zabytki, będziemy podziwiać piękne krajobrazy, bogatą faunę i florę, odbędziemy spotkania z miejscową ludnością kultywującą od pokoleń prastarą tradycję swych przodków, odpoczniemy na najbardziej znanych plażach.

Info i Terminy
Liczba dni:16
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, zwiedzanie i wypoczynek, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 4* i 5*
Wyżywienie: według programu
2022-10-02 - 2023-03-31
Cena: 5990 PLN + 2290 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 920 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.


* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 16021 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa - Dżakarta

  Zbiórka na lotnisku przy stanowisku World Traveler Club. Powitanie, odprawa paszportowo-bagażowa i rozpoczęcie podróży- wylot w kierunku Indonezji via miasto europejskie/bliskowschodnie.

  Dzień
  2

  Dżakarta

  (śniadanie, kolacja)

  Przylot do Dżakarty, stolicy Indonezji. Transfer do położonego w sercu miasta hotelu , czas na odpoczynek i aklimatyzację. Na kolację wybierzemy się do położonej na rynku starego miasta Fatahillah kolonialnej restauracji, serwującej znakomite indonezyjskie specjały. Kilka razy w tygodniu na placu odbywa się nocny targ. Plac otaczają trzy wspaniałe budynki: Muzeum Wayang, Muzeum Historyczne Dżakarty oraz Muzeum Sztuk Pięknych i Ceramiki. Nocleg w hotelu.

  Dzień
  3

  Dżakarta

  (śniadanie, kolacja)

  Po śniadaniu zwiedzanie Dżakarty. Zwiedzimy między innymi: Muzeum Narodowe z bogatymi zbiorami sztuki Azji Południowo-Wschodniej (z wspaniałą kolekcją porcelany z Dynastii Han, Tang i Ming), zobaczymy port Sunda Kelapa przejedziemy obok Pałacu Merdeka, meczetu Istiqlal i Katedry, zobaczymy Pomnik Narodowy: 137-metrowy marmurowy obelisk symbolizujący determinację ludzi w dążeniu do wolności. Po południu przelot do Yogyakarty, dawnej stolicy Królestwa Środkowej Jawy, transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  4

  Yogyakarta

  (śniadanie, kolacja)

  Po śniadaniu zwiedzanie świątyni Borobudur, jednej z najwspanialszych i najbardziej zadziwiających budowli buddyjskich na świecie, o niezwykle bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. Doliczono się 504 posągów Buddy, 1460 reliefów przedstawiających jego życie i 1212 innych płaskorzeźb. Następnie zwiedzimy pałac sułtański Kraton z XVII w, przepiękny zamek na wodzie Tama Sari oraz ptasi targ. Tego dnia będziemy podziwiać słynne tradycyjne rękodzieła powstałe w Kotagede, centrum wytwórstwa srebra, batiku i lalek. Wieczorem tradycyjne dorożki – Andong zabiorą nas na kolację, po której zobaczymy przedstawienie Ramayany.

  Dzień
  5

  Yogyakarta - Bromo

  (śniadanie, kolacja)

  Po śniadaniu zwiedzimy Prambanan, wpisany na listę światowego dziedzictwa hinduistyczny zespół świątyń z X wieku. Transfer na lotnisko, przelot do Surabai. Przejazd (około 4 godziny) do podnóża wulkanu Bromo, kolacja i nocleg.

  Dzień
  6

  Bromo - Lombok

  (śniadanie, kolacja)

  Wstajemy o 03:00 rano, aby o 04:00, podziwiając zachwycający wschód słońca nad górą Penanjakan, rozpocząć wyprawę na wulkan Bromo. Tą niezapomnianą podróż pokonamy na grzbiecie kucyków, przemierzając strome zbocza gór Tengger, krocząc przez morze piasku po 245 schodach. Trud naszej podróży wynagrodzi nam wspaniały widok jaki ujrzymy dochodząc do wulkanicznego krateru Bromo. Zobaczymy niezapomniane krajobrazy, które na zawsze pozostaną w pamięci. Powrót do hotelu na śniadanie i prysznic. Transfer na lotnisko Surabaya (około 4 godziny), skąd polecimy na wyspę Lombok. Po przybyciu na Lombok, transfer do hotelu położonego przy plaży w turystycznym centrum wyspy. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  7

  Lombok

  (śniadanie, kolacja)

  Śniadanie. Pobyt na wyspie Lombok zaczniemy od wycieczki w głąb wyspy, do tradycyjnych wiosek, gdzie poznamy tutejsze rzemiosło i codzienne życie np. w Rambitan mieszkańcy należący do mniejszości Sasak budują drewniane domy i obejścia o charakterystycznych kształtach.. Udamy się do Świątyni Lingsar będącej przykładem harmonijnego współistnienia hinduizmu i islamu, zatrzymamy przy malowniczych wodospadach Jeruk Manis. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

  Dzień
  8

  Lombok

  (śniadanie, kolacja)

  Po śniadaniu relaksujący wypoczynek na plaży lub w ogrodzie przy basenie, poznawanie wyspy na własną rękę

  Dzień
  9

  Lombok - Gili

  (śniadanie, kolacja)

  Po śniadaniu udamy się do lasu deszczowego, w którym można karmić makaki, sympatyczne małpki. Transfer do portu Bangsal skąd łódź zabierze nas na Wyspę Gili Trawangan, stolicę trzech wysp Gili. Transfer do hotelu. Resztę dnia przeznaczymy na wypoczynek i relaks na pięknych, białych plażach wyspy. Kolacja i nocleg..

  Dzień
  10

  Gili

  (śniadanie, kolacja)

  Śniadanie – wypoczynek. Opcjonalnie całodniowa wycieczka łodzią ze szklanym dnem, podczas której odkryjemy piękno małych wysp Gili Meno i Gili Air. Podczas rejsu, obejrzymy wspaniałe miejsca do nurkowania, krystalicznie czystą wodę a w niej dużą różnorodność tropikalnych ryb oraz mieniące się kolorami tęczy koralowce. Najczęściej spotykanymi gatunkami fauny morskiej są tu ryby biały tip i czarny tip, rekiny rafowe, żółwie morskie, mątwy, mureny, homary, manty oraz wargacz Napoleon. Wycieczka potrwa 6-7 godzin. Nocleg w hotelu na wyspie Gili Trawangan.

  Dzień
  11

  Gili - Bali

  (śniadanie)

  Po śniadaniu wyruszamy w rejs szybką łodzią do portu Padang Bai na wschodzie Bali. Transfer do hotelu przy plaży. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży.

  Dzień
  12-13

  Bali

  (śniadanie)

  Po śniadaniu relaksujący wypoczynek na plaży lub w ogrodzie przy basenie, poznawanie wyspy na własną rękę. Opcjonalnie można udać się na Komodo – szczegóły poniżej.

  Dzień
  14

  Bali

  (śniadanie, kolacja)

  Po śniadaniu udamy się do serca Bali. Pierwszą atrakcją jaką zobaczymy będzie zbudowana w 1634 roku, otoczona szeroką fosą świątynia Taman Ayun w Mengwi. Następnie udamy się nad jezioro Bratan gdzie znajduje się malowniczo położona, powstała w XVII wieku świątynia Ulundanu co dosłownie przetłumaczyć można jako "głowa jeziora". Zatrzymamy się w punkcie widokowym na znane pola ryżowe, przejedziemy na południe wyspy do wioski Pecatu gdzie będziemy podziwiać jedną z najstarszych świątyń Bali- świątynię Uluwatu. Wzniesiona w X w, malowniczo usytuowana na 70-cio metrowym klifie, jest jedną z najważniejszych morskich świątyń na wyspie. Obejrzymy tu tradycyjny taniec Kecak. Grupa 25-50 tancerzy przedstawi bitwę, podczas której małpy pomogły księżniczce Ramie walczyć ze złym królem Rawany. To niezwykłe widowisko wykonywane jest na niepowtarzalnej, otwartej scenie klifu. Następnie udamy się do słynnej z pięknych plaż części Bali – Jimbaran gdzie przy szumie fal zjemy pożegnalną kolację: przepyszne grillowane owoce morza, a po nim napijemy się wyśmienitej kawy. Powrót do hotelu, nocleg.

  Dzień
  15

  Bali

  (śniadanie)

  Po śniadaniu czas wolny, a następnie transfer na lotnisko i wylot powrotny do Polski.

  Dzień
  16

  Warszawa

  Lądowanie. Zakończenie wspaniałej przygody.

 • Cena zawiera

  • przeloty Warszawa – Dżakarta – Warszawa via miasto europejskie (i/lub azjatyckie)
  • przeloty wewnętrzne 
  • opłaty lotniskowe
  • wizę do Indonezji
  • transfery klimatyzowanym autokarem/busem
  • zakwaterowanie w hotelach 4 i 5* w standardowych pokojach dwuosobowych (w okolicy Bromo 2* - najlepszy dostępny), 1 noc na łodzi z kabinami (Komodo)
  • wyżywienie wg programu 
  • butelkę wody mineralnej/osoba podczas wycieczek
  • realizację programu
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • przewodników lokalnych
  • pilota biura World Traveler Club 
  • ubezpieczenie NW, KL, CP i bagaż
  Cena
  nie zawiera

  • wydatków własnych 
  • napojów do posiłków
  • napiwków
  • wycieczki opcjonalnej na Gili, na Komodo
  • ewentualnych dopłat paliwowych
   
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Wyspy Indonezji - Jawa, Lombok, Gili, Bali "

 • Villa Ombak
  OpisZwiń

  www.hotelombak.com

  Położenie: na największej z wysp Gili, Gili Trawangan, bezpośrednio przy plaży.

  Pokoje: w budynkach o tradycyjnej architekturze Lomboku. Pokoje standardowe Superior Lumbung tarasem, z widokiem na ogrody. wyposażono w łazienkę z prysznicem, telewizor, Mini-bar, szlafrok i pantofle, zestaw do kawy i herbaty, sejf, telefon.

  Do dypozycji gości: Sidewalk Cafe serwująca lunche i kolacje, w tym pizzę i owoce morza, Seahorse z śniadaniami w formie bufetu, Waroeng Bule, z kuchnią indonezyjską i zachodnią, Blue Beach Bar – napoje i muzyka na żywo 4 razy w tygodniu, Island Pool Bar przy basenie. Sport i rekreacja: 3-poziomowy basen z jacuzzi, wodospadem (słona woda), sporty wodne na plaży (płatne dodatkowo) Ponadto: sala konferencyjna, pralnia, spa, lekarz na wezwanie.

  Sheraton Senggigi Beach Resort
  OpisZwiń

  www.starwoodhotels.com/sheraton/property/overview/index.html?propertyID=121

  Położenie: Położony na pięknej plaży na przylądku Senggigi wśród 12ha tropikalnych ogrodów, 15 minut od lotniska w Selaparang i głównego miasta Mataram.

  Pokoje: komfortowe i stylowe zapewniają idealny wypoczynek. Wyposażenie obejmuje płaski telewizor z programami satelitarnymi, odtwarzacz DCD/CD, 24-godzinny room service, zestaw do parzenia kawy i herbaty, żelazko i deskę do prasowania, klimatyzację, taras lub balkon, łazienkę z suszarką i luksusowymi przyborami toaletowymi, szlafrokiem i pantoflami. Dostęp do Internetu dodatkowo płatny.

  Do dyspozycji gości: restauracje – Kebun Anggrek, serwująca dania kuchni indonezyjskiej i międzynarodowej, Bawang Putih Grill – steki i owoce morza, bar przy plaży Sunset Bar, elegancka Beach Berugak, organizująca również prywatne kolacje przy świecach.
  Sport i rekreacja: duży basen ze zjeżdżalnią, sporty wodne na plaży (kajaki, wind surfing, snorkelling), siłownia, masaże, badminton, tenis stołowy. Ponadto hotel oferuje wymianę walut w recpecji, parking, wi-fi (za dodatkową opłatą), sklep z pamiątkami, usługi konsjerża, biuro informacji turystycznej/organizacji wycieczek, pralnię.

  Ayodya Bali
  OpisZwiń

  www.ayodyaresortbali.com

  Lokalizacja: Duży hotel, zbudowany na wzór balijskiego pałacu wodnego, usytuowany jest w pięknej okolicy na południu Bali, bezpośrednio przy wspaniałej plaży, wśród 11,5 ha ogrodów i otaczającej budynki hotelu laguny. Mimo wielu pokoi, dzięki dużej powierzchni i pięknie otaczającej architektury i krajobrazu, resort nie przytłacza. Hotel znajduje się w spokojnej, zielonej, pięknie utrzymanej miejscowości turystycznej Nusa Dua, 30km od centrum Denpasar i lotniska. W pobliżu znaleźć można kilka restauracji serwujących lokalne potrawy.

  Pokoje: Każdy z 537 elegancko urządzonych pokoi w stylu balijskim posiada balkon, z którego roztacza się niesamowity widok na morze, ogrody, pole golfowe lub basen. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telefon, telewizję kablową, ekspresy do kawy i herbaty, minibar, oraz sejf. Natomiast łazienki zostały zaprojektowane i udekorowane w sposób mogący zadowolić najbardziej wymagających, posiadają wannę i prysznic, suszarkę, bawełniane ręczniki.
  Do wyboru zakwaterowanie w pokojach standardowych (Deluxe) – 48m2, z widokiem na ogród lub częściowym widokiem na ocean (za dopłatą), lub w pokojach wyższej kategorii, Grande - 56m2, które poza większą przestrzenią oferują także bardziej elegancki wystrój, tekowe meble, i elegancką łazienkę (Grande Garden z widokiem na ogród, Grande Ocean z widokiem na morze, Grande Honeymoon o romantycznym wystroju, wyposażone w łóżko z baldachimem, łazienkę z widokiem na ogrody, leżaki na tarasie). Można również wybrać zakwaterowanie w Ayodya Palace, wyodrębnionym skrzydle z 79 pokojami, basenem i restauracją (śniadania, przekąski, popołudniowa herbata, koktajle) tylko dla dorosłych gości. Zakwaterowanie w Ayodya Palace to pokoje o 56m2 z widokiem na ogród lub ocean, oraz apartamenty od 115 m2 do 227 m2. W pokojach gościom usługuje lokaj, który rozpakuje i zapakuje walizki, pościeli łóżka, pomoże w załatwieniu bieżących spraw.

  Do dyspozycji gości: Hotel oferuje wyśmienite posiłki serwowane w kilku regionalnych i międzynarodowych restauracjach. W Lagoonie przy plaży do wyboru są dania z południowo-wschodniej Azji, Genji serwuje oryginalne posiłki japońskie, 24-godzinna kawiarnia Waterfall oferuje dania międzynarodowe oraz azjatyckie, oraz bufety tematyczne. Octopus to restauracja polecająca dania kuchni śródziemnomorskiej, bar Surfer’s Corner oferuje przekąski. W barach Vista Terrace i Lounge oprócz pięknych widoków, muzyki na żywo możemy znaleźć dania barowe. Podczas posiłku w Balinese Theatre można podziwiać występy lokalnych artystów.
  Jeśli chodzi o atrakcje sportowe i wypoczynkowe, na terenie hotelu można znaleźć korty tenisowe, korty do gry w squash’a, tor do joggingu, centrum fitnessu, a w nim: siłownia, aerobik, sauna, bicze wodne, oraz spa położone w samym sercu ogrodów. Z hotelem sąsiaduje 18-dołkowe pole golfowe, natomiast jeśli chodzi o sporty wodne istnieje możliwość surfowania, nurkowania, parasailingu czy wind surfingu. Na plaży dostępne są boiska do siatkówki oraz tenis stołowy. W hotelu dostępne jest centrum konferencyjne a także usługi pocztowe, pralnia, skrytki sejfowe, żelazko i deska do prasowania, małe centrum handlowe, wypożyczalnia samochodów i limuzyn, lekarz i dentysta na wezwanie, oraz 24-godzinny room service.

  • Zobacz większą mapę Google