WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Japonia

Kraj kwitnących wiśni i czerwieni klonów

4820 PLN + 355420 JPY

Japonia jest krajem, gdzie bogata tradycja współistnieje z nowoczesnością. Symbol rozwoju i sukcesu gospodarczego, światowe centrum innowacji technologicznych a zarazem ojczyzna samurajów i żywej kultury gejsz. To państwo, którego wartości oparte są o filary ładu społecznego, etosu pracy i tradycji. Odkryj z nami najpiękniejsze miejsca potężnego Cesarstwa, poznaj jego fascynującą historię i daj się porwać wielkomiejskiemu życiu w jego stolicy.

Info i Terminy
Liczba dni:13
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 3*
Wyżywienie: Śniadania i kolacje
Do uzgodnienia
Cena: 4820 PLN + 355420 JPY
cena ważna od 05.10.2023 do 17.10.2023
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 65000 JPY

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.


* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 18506 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
2023-04-10 - 2023-04-10
Cena: 4820 PLN + 355420 JPY
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 78000 JPY

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 18506 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa - Tokio

  Prosimy przybyć na lotnisko na dwie godziny przed planowanym wylotem. Powitanie przez pilota wyjazdu na lotnisku Chopina i odprawa biletowo – bagażowa i przelot do Tokio via miasto europejskie.

  Dzień
  2

  Tokio

  Lądowanie na lotnisku w Tokio w godzinach porannych. Po przylocie zostaniemy powitanie przez przewodnika i zwiedzimy jedną z najbardziej znanych tokijskich świątyń - Świątynię Asakusa, przejdziemy się handlową ulicą Nakamise charakteryzującą się tradycyjną architekturą, znajdziemy czas na zrobienie zakupów i skosztowanie japońskich przekąsek podczas wizyty na tutejszym bazarze, gdzie na licznych straganach sprzedawcy oferują przeróżne produkty. Wieczorem udamy się na kolację do restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Nocleg.

  Dzień
  3

  Shibamata - Tokio

  Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem i kontynuacja zwiedzania japońskiej stolicy. Przejazd do Shibamata, niewielkiego miasteczka leżącego ok. 30 km od Tokio. Wąskie uliczki, tradycyjne, drewniane domy, są zupełnie odmienne od nowoczesnego Tokio. Zwiedzanie buddyjskiej świątyni Shibamata Taishakuten, znanej z pięknie rzeźbionych, drewnianych ornamentów. W drodze powrotnej będziemy spacerować uliczką Ameya Yokocho – kolorowym bazarem pełnym słodyczy. Powrót do Tokio, panorama miasta z budynku Tokyo Metropolitan Government, wizyta w świątyni Hanazomo – istnej oazie spokoju ukrytej wśród wieżowców. Kolacja w restauracji, przejazd do hotelu i nocleg.

  Dzień
  4

  Tokio

  Śniadanie. Zwiedzanie okolic wspaniałego Pałacu Cesarskiego, który jest oficjalną rezydencją cesarza i jego rodziny. Pałac otoczony jest potężnymi murami z kamienia, szpalerami drzew oraz systemem fos. Zwiedzimy m.in. i centrum elektroniki Akihabara, zobaczymy Świątynię Meiji dedykowaną Cesarzowi Meiji oraz jego żonie, Cesarzowej Dowager Shoken. Świątynię otacza ponad 700.000m2 parku, który jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Tokijczyków. Kolacja, nocleg.

  Dzień
  5

  Nikko

  Po śniadaniu przejazd do Nikko. Nikko jest miejscem czczonym od przeszło 12 wieków, obejmującym kompleks świątyń - kilkanaście zespołów buddyjskich i szintoistycznych. Udamy się na zwiedzanie wspaniałego Tosho-gu - wybudowanego w 1634 roku mauzoleum i jednocześnie świątyni, poświęcone trzem ludzkim kami (bóstwom). Piękno tej świątyni szinto leży w szczegółach, takich jak ręcznie rzeźbione zdobienia czy też różnorodność barw. Przed jej główną bramą znajduje się doskonale znany na całym świecie i przerabiany na tysiące sposobów drzeworyt - trzy małpki z Nikko, z których pierwsza zakrywa uszy, druga usta, trzecia oczy. Następnie przejedziemy widowiskową, wijącą się wśród gór drogą Irohazaka, której 48 zakrętów symbolizuje 48 liter starożytnego japońskiego alfabetu. Popołudniu zobaczymy wodospad Kegon, a w Chuzenji będziemy podziwiać jezioro i górę Nantai. Powrót do Tokio, kolacja, nocleg.

  Dzień
  6

  Hakone

  Śniadanie. Bagaż główny zostanie przesłany do Kioto. Prosimy o przygotowanie mniejszego bagażu na jedną noc w Hakone. Przejazd do Hakone. Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Fuji – Hakone – Izu. Przy dobrych warunkach pogodowych wjedziemy na 5. stację na Górze Fudżi, położoną na wysokości 2400 m n.p.m., skąd roztacza się niezapomniany widok na leżącą w dole dolinę i góry. Następnie odbędziemy rejs po Jeziorze Ashi, w którego niezmąconej tafli odbija się wulkan Fudżi. Przejazd przez dolinę Owakudani powstałą podczas erupcji Hakone 3000 lat temu, po której pozostały gorące źródła, wydobywające się z szczelin w ziemi opary siarki. Gdy nasycimy oczy pięknymi widokami przejedziemy na relaks w tradycyjnej japońskiej łaźni onsen, znajdującej się w miejscu naszego zakwaterowania – tradycyjnej japońskiej gospodzie zwanej Ryokan. Następnie zjemy wystawną kolację Kaiseki, składającą się z przysmaków kuchni japońskiej. Nocleg w ryokan w mieście Hakone.

  Dzień
  7

  Kioto

  Rano zjemy tradycyjne japońskie śniadanie. Następnie transfer na dworzec kolejowy i przejazd ekspresowym pociągiem do Kioto. Po przybyciu do Kioto rozpoczniemy zwiedzanie Gion – oryginalnej starej dzielnicy rozrywki z licznymi teatrami, restauracjami i pijalniami herbaty, słynącej jako dzielnica gejsz. Ze swymi drewnianymi fasadami budynków i migoczącymi u wejścia latarniami, Gion jest jednym z ostatnich miejsc w Japonii, gdzie zobaczyć można gejsze i maiko (uczennice), z twarzami wymalowanymi na biało, zawsze w lśniącym kimono i w drewnianych butach. Popołudniu kolacja w restauracji, przejazd do hotelu i nocleg.

  Dzień
  8

  Kioto

  Śniadanie w hotelu, następnie kontynuacja zwiedzania dawnej stolicy Japonii. Wizyta w jednej z najbardziej znanych budowli Japonii – Złotym Pawilonie należącym do Świątyni Kinkakuji. Otacza ją ogród niezwykłej urody, z dwoma stawami i mnóstwem baśniowych zakątków, tworzących oddzielne, miniaturowe dzieła sztuki ogrodniczej. Następnie zobaczymy piękny Zamek Nijo, słynący z tzw. słowiczej podłogi. Podłoga pomieszczeń prowadzących do komnat Szoguna piszczy i skrzypi przy każdym stąpnięciu. Specjalne klamry pod podłogą przesuwają się wytwarzając dźwięk podobny do wydawanego przez ptaki. Przed powrotem do hotelu, weźmiemy udział w japońskiej ceremonii picia herbaty, w jednej z tutejszych herbaciarni. Kolacja. Nocleg w hotelu

  Dzień
  9

  Nara

  Po śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy, skąd pociągiem przejedziemy do Nara, pierwszej historycznej stolicy Japonii, która dała nazwę złotemu okresowi Japonii, kiedy powstały jedne z najpiękniejszych na świecie dzieł sztuki oraz obiektów architektonicznych o charakterze sakralnym. To centrum religijne buddyzmu i szinto osiągnęło swój szczytowy punkt rozwoju wraz z zakończeniem budowy Wielkiego Buddy i potężnej świątyni Todai-ji, które zwiedzimy podczas spaceru po mieście. Inne świątynie, które do dziś można zobaczyć Kasuga Taisha ufundowane były jako strażnice religijne stolicy. Doświadczony przewodnik opowie nam o ich architekturze i historii. Wizytę w Nara zakończy wizyta w Parku Jeleni – oswojone zwierzęta wyłudzają przysmaki przechadzając się między odwiedzającymi ich turystami. Popołudniu pociągiem wrócimy do Kioto. Kolacja w restauracji i nocleg w hotelu.

  Dzień
  10

  Miyajima

  Śniadanie w hotelu. Bagaż główny zostanie przesłany do Osaki. Prosimy o przygotowanie mniejszego bagażu na jedną noc w Hiroszimie. Rano udamy się na dworzec kolejowy, skąd szybkim pociągiem przejedziemy do Hiroszimy. Stąd udamy się promem na wyspę Miyajima, miejsca uznawanego za jedno z trzech najpiękniejszych w całej Japonii. Będziemy spacerować handlową ulicą Omotesando, przejedziemy do kompleksu świątynnego znajdującego się na obrzeżach miasta, w otoczeniu oceanu i wzgórz. Zobaczymy tu świątynię Itsukushima z charakterystyczną czerwoną bramą Tori pływającą na wodzie. Na okoliczne wzgórza prowadzi trasa kolejki liniowej. Warto skorzystać z niej w drodze na górę i zejść na dół na piechotę - ze szczytu prowadzi szereg szlaków, wszystkie mijają po drodze świątynie i punkty widokowe (przejazd kolejką za dodatkową opłatą). Lasy porastające wzgórza zamieszkują niezwykle krzykliwe małpy, które można fotografować do woli, gdyż zachowują się jak profesjonalni modele. Przechadzając się do Miyajimie zauważymy jej oryginalną urodę, która zależna jest od pory roku – wiosną można tu podziwiać cudowne kwitnienie wiśni, jesienią zaś jedyne w swoim rodzaju pejzaże klonów. Kolacja, na którą będą się składać lokalne przysmaki. Nocleg w Hiroszimie.

  Dzień
  11

  Hiroszima

  Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, który pokaże nam legendarną Hiroszimę. Udamy się na zwiedzanie Parku Pokoju, gdzie można zobaczyć szkielet jedynego ocalałego z bombardowania budynku. Otaczający go Park pełen jest pomników i tablic pamięci przypominających o jednej z największych światowych tragedii. Chwila refleksji nad ofiarami wydarzeń z 6 sierpnia 1945 roku. Transfer na stację kolei, przejazd pociągiem do Osaki. Przejazd do hotelu, kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

  Dzień
  12

  Osaka

  Śniadanie w hotelu po czym zwiedzanie Osaki – biznesowego i handlowego filaru Japonii. Zwiedzimy niezwykły, 40-piętrowy wieżowiec Umeda, gdzie zlokalizowane jest obserwatorium. Zachwycimy się widokiem tętniącej życiem metropolii, której panoramę wyznaczają zatłoczone knajpki, pędzące pociągi i piętrzące się wieżowce. Zobaczymy także oświetloną tysiącem neonów dzielnicę rozrywki Dotomburi, główne miejsce spotkań w Osace. Zobaczymy imponujących rozmiarów zamek Osaka, zwany złotym lub brokatowym zamkiem. Popołudniu znajdziemy czas na ostatnie zakupy pamiątek. Kolacja. Nocleg.

  Dzień
  13

  Warszawa

  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa i przelot powrotny do Polski via miasto europejskie. Lądowanie w Warszawie, zakończenie niezapomnianej wycieczki do Kraju Kwitnącej Wiśni.

 • Cena zawiera

  • Przelot Warszawa – Tokio; Osaka – Warszawa via miasto europejskie w klasie ekonomicznej
  • Transfery prywatnym autokarem i pociągami ekspresowymi i miejskimi (2. klasa)
  • Podczas zwiedzania miast przejazdy komunikacją publiczną (metro, autobusy, tramwaje)
  • Zakwaterowanie w hotelach 3* i 3+* w standardowych pokojach 2-os.
  • Codziennie śniadania i kolacje
  • Bilety wstępów do wymienionych w programie obiektów i muzeów
  • Przewodników lokalnych w języku angielskim
  • Realizację programu
  • Opiekę pilota z biura podróży World Traveler Club podczas całego wyjazdu
  • Ubezpieczenie KL, NW, CP i bagaż
  Cena
  nie zawiera

  • ​Wydatków własnych 
  • Zwyczajowych napiwków
  • Ewentualnych dopłat paliwowych 
  • Napoi do posiłków

 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Japonia"

  • Zobacz większą mapę Google