WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Sri Lanka

Sri Lanka - cud Azji zwiedzamy z polskim pilotem!

5690 PLN + 1930 USD

Sri Lanka to jedna z najpiękniejszych wysp świata, pachnąca herbatą, wanilią oraz pieprzem. Podczas wycieczki zapoznamy się z historią Sri Lanki i jej religią. Zobaczymy ruiny królewskich miast i pałaców, świątynie buddyjskie i niezliczoną ilość posągów Buddy. Będziemy podziwiać przepiękne ogrody, w których kwitną orchidee oraz rosną gigantyczne, tropikalne drzewa. Na naszej trasie nie zabraknie również plantacji herbaty oraz cynamonu, z których słynie wyspa. Na zakończenie wycieczki odpoczniemy na jednej z najwspanialszych plaż świata nad Oceanem Indyjskim. Wszystko to w małej grupie, którą opiekuje się polski pilot, z zakwaterowaniem w dobrej klasy hotelach na trasie i podczas wypoczynku.

Info i Terminy
Liczba dni:14
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie i wypoczynek, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 4* i 5*
Wyżywienie: All Inclusive, Śniadania i kolacje
2023-02-16 - 2023-03-01
Cena: 5690 PLN + 1930 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 690 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.

* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 14144 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
2023-12-02 - 2024-12-15
Cena: 5690 PLN + 1930 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 690 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.


* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 14144 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa – Kolombo

  Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Powitanie, przekazanie dokumentów podróży. Po odprawie biletowo – bagażowej przelot do Colombo via miasto europejskie/bliskowschodnie.

  Dzień
  2

  Kolombo

  Lądowanie w Kolombo, przejazd do hotelu na odświeżenie po podróży. Po kilku chwilach wypoczynku wybierzemy się na zwiedzanie miasta, w którym na każdym kroku widać jego bogatą historię: zabytki brytyjskie, holenderskie sąsiadują z buddyjskimi i hinduistycznymi świątyniami. Przejedziemy przez tętniącą życiem dzielnicę handlową, zobaczymy pełną zieleni dzielnicę mieszkalną o wdzięcznej nazwie Cynamonowe Ogrody, Fort – dawne centrum brytyjskiej administracji, ulicę Morza z jej warsztatami złotników, bazar, na którym będziemy mieli okazję zakupić cejlońskie pamiątki, Świątynię Hinduską z kamiennymi płaskorzeźbami, holenderski Kościół Wolfendhal z 1749 roku, replikę i Plac Niepodległości. Kolacja powitalna w restauracji.

  Dzień
  3

  Kolombo - Anuradapura - Dambulla

  270km – 4h45

  Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie historycznej stolicy, Anuradapura, której historia sięga III wieku p.n.e. Ruiny wspaniałych świątyń i budowli zagubione w lesie zachwycają podróżnych. Zobaczymy trzy starożytne świątynie: Ruvenweli, Jetawanarama i Thuparama, gdzie przechowuje się świętą relikwię – obojczyk Buddy. Zatrzymamy się też przy Świętym Drzewie Bo, które Cejlończycy uważają za najstarsze drzewo na świecie (zostało podobno zasadzone 2250 lat temu, z gałęzi drzewa pod którym Budda przeżył objawienie). Kontynuacja drogi do Dambulli, na kolację i nocleg.

  Dzień
  4

  Dambulla – Sigiriya – Polonnaruwa – Dambulla

  160km – 3h

  Śniadanie. Przejazd do Sigiriya, gdzie znajduje się imponująca, pochodząca z V wieku „Niebiańska Twierdzą”. Jest to jedno z najwspanialszych miejsc na wyspie – wznosząca się 150metrów skała, a na niej pozostałości twierdzy oraz pałacu króla, jego ogrodów i basenów, jak również dobrze zachowane, kolorowe freski przedstawiające naturalnej wielkości kobiety. Popołudniu wizyta w Polonnaruwa, stolicy Sri Lanki w XI i XII w. n.e. Zobaczymy tutaj pozostałości po imponujących budowlach wchodzących w skład pałacu królewskiego oraz licznych klasztorów i świątyń buddyjskich. Zobaczymy również wspaniałe budowle Lankantilake, Thuparama (najpiękniejszy ołtarz Buddy), Tivanka (wspaniały przykład fresków), Stupy: Rankot Vihara, Kiriwehera oraz skalny ołtarz Gal Vihare z posągami Buddy. Powrót do Dambulla na kolacja i nocleg.

  Dzień
  5

  Dambulla - Matale - Kandy

  80km – 2h30

  Śniadanie. W Dambulla zwiedzimy 5 klasztorów buddyjskich wykutych w skale (I w. p.n.e.), w których znajduje się ponad 130 posągów Buddy, oraz posągi królów i innych bogów. Kontynuacja drogi do Matale, gdzie zatrzymamy się na plantacji przypraw by zobaczyć jak uprawia się przyprawy: cynamon, kardamon, pieprz, z których słynie wyspa. Przyjazd do Kandy – określanej jako ''Święte Miasto'' lub ''Dom Dalada Maligawa''. Zwiedzimy Świątynię Zęba, w której przechowuje się największą relikwię Sri Lanki – ząb Buddy, zobaczymy pokaz tradycyjnego tańca lankijskiego. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  6

  Kandy – Pinnawela – Peredeniya – Kandy

  82km – 2h

  Po śniadaniu udamy się w kierunku miejscowości Pinnawella, gdzie odwiedzimy „Sierociniec dla słoni”, który powstał w 1975 roku jako schronienie dla kilku osieroconych i rannych słoni. Obecnie w tym miejscu przebywa ich około 40. Opieką, karmieniem i trenowaniem słoni zajmują się odpowiednio przeszkoleni wolontariusze. Będziemy mieli okazję towarzyszyć i przyjrzeć się z bliska słoniom w trakcie ich codziennej kąpieli w rzece oraz podczas karmienia. Następnie odwiedzimy jeden z najstarszych Ogrodów Botanicznych świata – Peredeniya, założony w 1374 roku. Obecnie park może pochwalić zawrotną liczbą ponad 5000 gatunków drzew, krzewów i roślin, z wydzielonym ogrodem orchidei i przypraw. Powrót na kolację i nocleg do hotelu w Kandy.

  Dzień
  7

  Kandy - Nanuoya - Nuwara Eliya

  pociąg – 3h30

  Śniadanie w hotelu, po którym udamy się na stację kolejową, skąd pociągiem przejedziemy do Nanu Oya, znajdującej się na przedmieściach Nurwa Eliya - górskiej miejscowości wypoczynkowej. Trasa pociągu wiedzie przez wzgórza porośnięte lasem i herbatą – 1000 odcieni zieleni, mgły, nisko wiszące chmury, słońce iskrzące się na liściach… Widoki zachwycają przy każdej pogodzie. Sri Lanka słynie z herbaty, i to właśnie tutaj znajdują się plantację, łącznie z tą najstarszą, z 1824 roku. Podczas wizyty na jednej z plantacji, będziemy mieli okazję przyjrzeć się produkcji herbaty oraz degustować jej różne gatunki. Po południu spacer po „małej Anglii” – Nuwara Eliya była ulubioną miejscowością wypoczynkową anglików, którzy w górskim klimacie szukali ochłody. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  8

  Nuwara Eliya - Yala

  180km - 8h łącznie z safari

  Śniadanie. Przejazd do Ella – łańcuch górski Kataragama, równiny porośnięte trawą Patna, 300-metrowy wodospad Ravana, to tylko niektóre z wspaniałych widoków, jakie dziś zobaczymy. Kontynuacja drogi do Parku Narodowego Yala na safari, podczas którego będziemy wypatrywać stad słoni, niedźwiedzi, bawołów, krokodyli, szakali, pawi i oczywiście lampartów. Park zamieszkuje 130 gatunków ptaków, w tym wspaniałe orły, które być może pojawią się na naszej trasie. Kolacja i nocleg w okolicy parku.

  Dzień
  9

  Yala - Galle - Wadduwa

  300km – 5h

  Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Galle, jednego z najstarszych i najważniejszych miast portowych, które zostało wspomniane już w Bibli jako “Tarshis”. W 1587 dostało się pod władanie Portugalczyków, następnie przechodziło w ręce Holendrów i Brytyjczyków. Kontynuacja drogi do hotelu na wybrzeżu.

  Dzień
  10-12

  Wadduwa

  Wypoczynek all inclusive na pięknych plażach Sri Lanki.

  Dzień
  13

  Wadduwa - Kolombo

  65km – 1h45

  Śniadanie w hotelu. Późnym wieczorem wykwaterowanie, transfer na lotnisko.

  Dzień
  14

  Kolombo - Warszawa

  Wylot w kierunku Polski. Zakończenie imprezy.

 • Cena zawiera

  • ​Przeloty Warszawa – Colombo – Warszawa samolotami rejsowymi via miasto europejskie/bliskowschodnie**
  • Zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* w pokojach 2-os
  • Wyżywienie 2 razy dziennie podczas części objazdowej, all inclusive podczas wypoczynku
  • Realizację programu
  • Transfery klimatyzowanym autobusem
  • Bilety wstępu do wymienionych obiektów
  • Opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki
  • Ubezpieczenie NW, KL i bagaż, choroby przewlekłe
  • Wizy i koszt wizowania do Sri Lanki (30 USD)
  Cena
  nie zawiera

  • ​Wydatków własnych
  • Napojów do posiłków
  • Pozwolenia na filmowanie i robienie zdjęć
  • Ewentualnych dopłat paliwowych i opłat lotniskowych 
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Sri Lanka"

 • PRZYKŁADOWY HOTEL PODCZAS WYPOCZYNKU

  Blue Water Hotel
  OpisZwiń

  www.bluewatersrilanka.com

  Położenie: Hotel 3-piętrowy, wybudowany przez znanego architekta Geofreya Bawę, łączy w sobie elementy praktyczne z nowoczesną stylistyką. Położony wzdłuż linii brzegowej, na terenie gaju palmowego, daje możliwość podziwiania niezwykłego widoku palm kokosowych, plaży i oceanu łączącego się z niebem. Do niewielkiej miejscowości Wadduwa ok. 1 km. Czas przejazdu z lotniska ok. 2 godziny.

  Do dyspozycji gości: Elegancko urządzony hall z recepcją, duży basen wkomponowany w tropikalny krajobraz ogrodu palmowego (łóżka do opalania i ręczniki kąpielowe wliczone w cenę), przy basenie bar z przekąskami, klimatyzowana restauracja główna z tarasem na powietrzu, kafeteria, klimatyzowany bar i nieduże sklepiki. Za opłatą: tenis, squash, siłownia, masaże, bilard. Rozrywka: codziennie wieczorem muzyka na żywo lub występy folklorystyczne. 2 razy w tygodniu tańce w klimatyzowanej dyskotece (napoje nie wliczone w all inclusive).

  Pokoje: Komfortowe, przestronne, nowocześnie urządzone z 2 łóżkami 1-osobowymi lub 1 łóżkiem 2-osobowym, łazienką (wanna/prysznic) i WC, klimatyzacją, sejfem (wliczony w cenę), TV, radiem, barkiem, kompletem wypoczynkowym, telefonem i balkonem lub tarasem od strony morza.

  Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, możliwość dopłaty do pakietu All Inclusive: Admiral’s Room restauracja główna: śniadania bufetowe (7.30-10.00), lunche w formie bufetu (12.30-14.30), kolacje w formie bufetu lub wieczory tematyczne (19.30-22.00) Kawa i herbata serwowane cały dzień w powyższych miejscach. Wybrane importowane napoje alkoholowe i wszystkie napoje lokalne, serwowane w barach Porthole (główny: 11.00-23.00), Clipper (przy basenie 11:00-19:00),Seaboard Deck (19:00-23:00)
  Sport i rozrywka: animacje, tenis stołowy, tenis ziemny (w ciągu dnia) squash, siatkówka plażowa, siłownia, w wybrane wieczory muzyka na żywo w Seven Seas Lounge i Seaboard Deck, JEDEN zabieg w SPA podczas pobytu (ponad 5 nocy): masaż głowy i ramion z wykorzystaniem aromaterapii, masaż szwedzki, Blue Water scrub solny, manicure lub pedicure (zabiegi trwają 40-60minut, Jedna wycieczka łodzią Madu Ganga.

  PRZYKŁADOWE HOTELE CZĘŚCI OBJAZDOWEJ

  • Zobacz większą mapę Google