WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Korea Północna i Pekin

Za żelazną kurtyną

4500 PLN + 2399 EUR

Okazja by poznać świat za żelazną kurtyną: zaskakująco nowoczesna stolica, kontrastująca z prowincją, piękne krajobrazy, wszechobecna propaganda… Warto zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Info i Terminy
Liczba dni:14
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 3* i 4*
Wyżywienie: według programu
2023-09-03 - 2023-09-16
Cena: 4500 PLN + 2399 EUR
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dopłaty:

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 430 EUR

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.
* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 15829 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa – Pjongjang

  Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie przy stanowisku World Traveler Club. Odprawa i przelot do Pjongjang via miasto europejskie.

  Dzień
  2

  Pjongjang

  Lądowanie w Pjongjang, transfer do hotelu. Wypoczynek po podróży. Po południu wybierzemy się na kolację powitalną – tradycyjny koreański grill. Powrót do hotelu, nocleg.

  Dzień
  3

  Pjongjang - Kaesong

  Śniadanie. Na wycieczkę wybierzemy się metrem – jedna z nielicznych okazji do obcowania z mieszkańcami stolicy. Wysiądziemy na stacji Łuk Triumfalny, by zobaczyć monumentalny pomnik. Będzie również okazja by zrobić zakupy w państwowych butikach. Następnie przejdziemy na wzgórze Mansudae, gdzie znajdują się pomniki dwóch koreańskich prezydentów Kim Il Sung oraz Kim Jong Il, zobaczymy miejsce defilad – Plac Kim Il Sung, oraz ogromną Bibliotekę, w której przechowywane jest aż 30 milionów książek. Po lunchu udamy się do Kaesong, aby zobaczyć wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO grobowiec Króla Kongmin. Wieczorem nauczymy się jak przygotować ciastka ryżowe. Kolacja. Nocleg w tradycyjnym domu w Kaesong. 

  Dzień
  4

  Kaesong - Pjongjang

  Po śniadaniu spacer po mieście, do zabytkowej Południowej Bramy, pamiętającej czasy cesarstwa. Następnie udamy się do Panmunjom, znajdującego się w Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej, na linii demarkacyjnej między oboma Koreami. 27 lipca 1953 podpisano tu zawieszenie broni w wojnie koreańskiej, do dziś prowadzone są tu sporadyczne rozmowy pomiędzy delegacjami obu krajów. Odwiedzimy również Muzeum Historyczne Koryo. Lunch i powrót do Pjongjang na kolację i nocleg.

  Dzień
  5

  Pjongjang - Góra Myohyang

  Śniadanie. Wizyta w imponującym Mauzoleum Kim II Sunga, dawnym Pałacu Prezydenckim, przekształconym w mauzoleum przez syna wielkiego reformatora, Kim Jong Ila, który dołączył do ojca po swojej śmierci w 2011 roku. Przed lunchem zwiedzimy Cmentarz Męczenników, jak również małą, buddyjską świątynię Kwangbop. Popołudniu pojedziemy w kierunku góry Myohyang, która oczaruje nas zielonym krajobrazem, malowniczymi dolinami oraz licznymi wodospadami. Nocleg w malowniczej scenerii góry Myohyang.

  Dzień
  6

  Góra Myohyang - Pjongjang

  Po śniadaniu odkryjemy atrakcje Gór Myohyang: zaczniemy od światowej Wystawy Przyjaźni Międzynarodowej, w którym to budynku wystawiono prezenty od działaczy politycznych, publicznych, gospodarczych i wojskowych z całego świata. Odwiedzimy również robiącą ogromne wrażenie, Świątynię Buddyjską Pohyon z XI w. Lunch w lokalnej restauracji. Po południu wrócimy do Pjongjang, aby obejrzeć niesamowite akrobacje podczas występów cyrkowych. Kolacja i nocleg.

  Dzień
  7

  Pjongjang - Wonsan

  Śniadanie. Wyjazd w kierunku wschodniego wybrzeża, do Wonsan. Malownicza droga wiedzie przez dolinę Sinpyong oraz liczne górskie tunele. W trakcie podróży zatrzymamy się w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać piękny krajobraz. Lunch. W Wonsan udamy się na dworzec kolejowy, gdzie znajduje się zabytkowa lokomotywa parowa, przejedziemy do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, a następnie przespacerujemy po porcie i wybrzeżu. Kolacja i nocleg w Wonsan. 

  Dzień
  8

  Wonsan - Kumgang

  Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża na południe, aż do gór Kumgang. Po lunchu zwiedzimy Świątynię Buddyjską znajdującą się przy wejściu do parku narodowego. Po krótkiej pieszej wycieczce dotrzemy do wodospadów i jeziora Samil, otoczonego górami, którego brzegi zdobią okrągłe, granitowe głazy. Kolacja i nocleg. 

  Dzień
  9

  Kumgang - Wonsan

  Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Gór Kumgang. Krajobraz paku zmienia się w zależności od pory roku. Jesienią jest szczególnie pięknie, z powodu czerwieni i żółci drzew kontrastującej z mieniącymi się kolorami kamieniami. Po południu wrócimy do Wonsan, po drodze zatrzymując się na plaży w Sijung. Kolacja i nocleg w Wonsan. 

  Dzień
  10

  Wonsan - Pjongjang

  Śniadanie. Przejazd do Pjongjang. Po drodze zobaczymy wodospad Ulrim. Po około 4,5 godziny dotrzemy do stolicy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg w Pjongjang. 

  Dzień
  11

  Pjongjang - Pekin

  Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Pekinu. Przejazd do hotelu, wypoczynek po podróży. Nocleg. 

  Dzień
  12-13

  Pekin

  Śniadania. Dzień przeznaczymy na zakupy (w Pekinie można kupić prawie wszystko – od elektroniki przez ubrania po puchowe kołdry, nie wspominając o doskonałej herbacie i pięknych pamiątkach), odkrywanie miasta na własną rękę lub udział w jednej z wycieczek fakultatywnych (płatne dodatkowo):
  •Całodniowa wycieczka po Pekinie: zaczynamy od Świątyni Nieba, 500-letniej budowli, której historia sięga czasów dynastii Ming. Następnie udamy się na zwiedzanie największego na świecie, publicznego Placu Tiananmen, na którym mieści się mauzoleum Mao Tse Tunga. Bramą Niebiańskiego Spokoju przejdziemy do Zakazanego Miasta, zespołu pałaców, gdzie zobaczymy liczne pawilony cesarskie, altany oraz wieże wkomponowane w piękno górskiego krajobrazu. Po lunchu zwiedzanie Pałacu Letniego i jeziora Kunming. Leżący w północno-zachodnim rejonie miasta kompleks zachwyca do dziś - to tutaj odpoczywali członkowie Dynastii Qing, szukając wytchnienia od panujących latem w Pekinie upałów. Idealne rozplanowanie pięknych budynków, unikalna architektura, czarujący krajobraz i wspaniałe ogrody należą do najpiękniejszych w Chinach. Powrót do hotelu.
  •Całodniowa wycieczka do Wielkiego Muru Chińskiego: zaczynamy od przejazdu obok znanych obiektów olimpijskich Ptasiego Gniazda i Wodnej Kostki.. Następnie udamy się w stronę Wielkiego Muru Chińskiego. Mur w swojej głównej części ma długość 2450 kilometrów - jest to odległość równa odległości między Londynem i Moskwą. Całość, wraz z bocznymi odgałęzieniami, liczy co najmniej 6000 km. Po lunchu przejdziemy Drogą Duchów, która zaprowadzi nas do Grobowców Dynastii Ming. W 13 rodzinnych grobowcach, których powierzchnia wynosi 40 km2 pochowanych jest 13 cesarzy, 23 cesarzowe, wiele konkubin, synów i córek cesarzy oraz służących. Zwiedzanie jednego z grobowców. Powrót do Pekinu, nocleg.
  •Shopping – całodniowa wycieczka. Przewodnik zabierze Nas w miejsca, gdzie możemy zrobić zakupy dla siebie i najbliższych. Lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

  Dzień
  14

  Pekin - Warszawa

  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Powrót do kraju via miasto europejskie. Zakończenie wycieczki po intrygującej Korei Północnej oraz kosmopolitycznym Pekinie.

 • Cena zawiera

  Cena zawiera:
  • Przelot na trasie Warszawa – Pjongjang, via Pekin
  • Zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-os
  • Transfery klimatyzowanym autobusem wg programu
  • Anglojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
  • Wyżywienie wg programu (trzy posiłki dziennie w Korei, śniadania w Pekinie)
  • Opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
  • Opiekę polskiego pilota podczas całego wyjazdu
  • Ubezpieczenie KL, NW i bagaż, choroby przewlekłe
  Cena
  nie zawiera

  Cena nie zawiera:
  • Kosztów wizy i wizowania do Korei Północnej (25 EUR) i Chin (280 PLN)   
  • Własnych wydatków
  • Napiwków
  • Wycieczki fakultatywne: Pekin (60 USD), Wielki Mur Chiński (75 USD), shopping (40 USD) - w cenie: lunch, transfer, anglojęzyczny przewodnik, opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
  • Ewentualnych dopłat paliwowych
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Korea Północna i Pekin "

  • Zobacz większą mapę Google