WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Gruzja najpiękniejsze zakątki

Najpiękniejsze zakątki

1700 PLN + 1120 USD

morze, wino i góry w jednym flakonie

Info i Terminy
Liczba dni:8
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, z polskim pilotem
Zakwaterowanie: Hotele 4*
Wyżywienie: według programu, Śniadania i kolacje
2023-09-05 - 2023-09-12
Cena: 1700 PLN + 1120 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 10

Dodatkowe informacje:* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 6606 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
 • Dzień
  1

  Kutaisi – Borżomi

  140 km ~ 2:20

  Odprawa na lotnisku w Warszawie i przelot do Kutaisi. Wieczorny przylot do Kutaisi i spotkanie na lotnisku z polskim pilotem. Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd w okolice Borżomi, nocleg w hotelu.

  Dzień
  2

  Rabat – Wardzia – Borżomi

  240 km ~ 3:50

  Po śniadaniu zwiedzanie monumentalnych zabytków w kanionie rzeki Mtkwari: orientalnego, gruzińsko-tureckiego zamku Rabat w mieście Achalcyche, prehistorycznej twierdzy Saro z epoki brązu, XIII-wiecznego zamku Chertwisi oraz wielkiego skalnego miasta Wardzia. Ogrom pracy włożonej w wykucie w skale monastyru, 600 mieszkań, 28 piwnic na wino, 15 kościołów, biblioteki, budynków użyteczności publicznej zachwyca i zadziwia do dziś. Przepiękny krajobraz będziemy mogli podziwiać podczas raftingu na rzece Mtkwari w okolicach Wardzii. Powrót do Borżomi, kolacja, nocleg w hotelu.

  Dzień
  3

  Borżomi – Gori – Ananuri - Stepancminda

  280 km ~ 3:50

  Po śniadaniu zwiedzanie parku zdrojowego w Borżomi, w którym spróbujemy słynnych wód mineralnych, a następnie wyjazd w kierunku Gori. Przewodnik  oprowadzi nad po muzeum Stalina, czyli socrealistycznym budynku, który został poświęcony życiu radzieckiego przywódcy. Obok znajduje się przeniesiona w to miejsce i odrestaurowana chata szewca Wissariona Dżugaszwilego, ojca Stalina, w której wódz przyszedł na świat i spędził pierwsze cztery lata życia. Na placu muzeum ustawiono jako eksponat opancerzony wagon, którym od 1941 r. podróżował Stalin. Następnie wyruszymy w kierunku Wielkiego Kaukazu, słynną Gruzińską Drogą Wojenną, która dostarczy nam zapierających dech w piersiach, górskich widoków. Po drodze zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri, leżącego nad turkusowym Zalewem Żinwalskim. Postój na platformie widokowej w okolicach przełęczy Dżwari  (2395m), na grzbiecie Wielkiego Kaukazu. Dojazd do miasteczka Stepancminda u podnóża góry Kazbek (5047m), zwieńczymy wjazdem jeepami do malowniczego klasztoru Cminda Sameba, który jest wizytówką Gruzji. Przy dobrej pogodzie będziemy mogli podziwiać Kazbek w całej swojej okazałości. Kolacja i nocleg w Stepancmindzie z widokiem na otaczający Kaukaz.

  Dzień
  4

  Stepancminda – Mccheta – Dawid Garedża – Tbilisi

  310 km ~ 5:00

  Śniadanie. Powrót z Kaukazu Wielkiego w doliny. Zwiedzanie Mcchety, prastarej stolicy Gruzji, miasta muzeum, nazywanego czasem drugą Jerozolimą. Dzięki położeniu na szlaku jedwabnym, miasto rozwinęło się w starożytności, powstały tu piękne budowle, które do dziś możemy podziwiać. Zobaczymy również monastyr Dżwari, wznoszący się na wzgórzu kościół z fantastycznym widokiem na dwie rzeki łączące tutaj swój bieg. Naszym kolejnym przystankiem będzie zwiedzanie zjawiskowych klasztorów Dawid Garedża w półpustynnych, widowiskowych krajobrazach. Po drodze postój na kolację w niezwykłej restauracji prowadzonej w wiosce, na stepie, przez parę z Polski. Wieczorem przejazd do Tbilisi i nocleg.

  Dzień
  5

  Tbilisi

  Po śniadaniu zwiedzanie starego miasta, m.in. Placu Niepodległości z pomnikiem św. Jerzego – patrona Gruzji, wjazd kolejką linową na cytadelę Narikala, skąd rozpościera się panorama miasta, a także  zwiedzanie dzielnicy łaźni z meczetem i naturalnym wodospadem. Relaksujący seans masażu w łaźniach Orbeliani. Spacer reprezentacyjną aleją Rustawelego, a wieczorem kolacja w restauracji z muzyką regionalną i pokazem gruzińskich tańców oraz degustacja gruzińskich win. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

  Dzień
  6

  Tbilisi – Gelati – Bagrati – Kutaisi

  250 km ~ 3:30

  Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Tbilisi, m.in. wizyta na targu staroci czyli tzw. Suchym Moście. Po południu wyjazd w kierunku Kutaisi. Zwiedzanie cennych zabytków wpisanych na listę UNESCO: wielkiej akademii i klasztoru Gelati z XII wieku w pobliżu Kutaisi oraz katedry Bagrati w centrum miasta. Kolacja, nocleg w hotelu w Kutaisi.

  Dzień
  7

  Batumi

  160 km ~ 2:50

  Po śniadaniu przejazd w okolice Batumi – słynny kurort zachwyca licznymi nowoczesnymi rzeźbami, wspaniale oświetlonymi nowymi lub odrestaurowanymi budynkami, fontannami. Wizyta w wielkim ogrodzie botanicznym, zwiedzanie rzymskiej twierdzy Gonio z I w. n.e. Pokaz akrobacji w delfinarium w Batumi. Zwiedzanie starego miasta, wyjazd kolejką linową na pobliskie wzgórze. Kolacja w restauracji. Wieczorem czas wolny na promenadzie w Batumi. Nocleg w hotelu.

  Dzień
  8

  Kutaisi

  160 km ~ 2:50

  Śniadanie. Rano czas wolny, około południa wyjazd w kierunku Kutaisi. Zwiedzanie jaskini krasowej Prometeusza, zobaczymy tu wspaniałe formacje skalne. Kolacja, wyjazd na lotnisko. Wieczorem wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy w godzinach nocnych. Zakończenie wyprawy do Gruzji od strony jej najpiękniejszych walorów przyrodniczych i kulturowych.

 • Cena zawiera

  •    przeloty Warszawa – Kutaisi – Warszawa
  •    jedna sztuka bagażu podręcznego o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm  oraz jedna sztuka bagażu
       rejestrowanego o wadze max. 32 kg;
  •    transfery wg programu;
  •    zakwaterowanie w hotelach 4* kategorii lokalne w standardowych pok. 2-os. w podanych lub podobnych
       hotelach;
  •    wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem;
  •    opiekę przewodnika lokalnego w języku polskim;
  •    opiekę polskiego pilota od przylotu do Kutaisi do wylotu z Kutaisi;
  •    opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu;
  •    ubezpieczenie KL, NW i bagaż, choroby przewlekłe, sporty wysokiego ryzyka - podczas raftingu;
  •    kolację z muzyką regionalną i pokazem gruzińskich tańców zgodnie z programem
  Cena
  nie zawiera

  •    napiwków
  •    wydatków osobistych
  •    ewentualnych dopłat paliwowych
  •    napojów do posiłków
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Gruzja najpiękniejsze zakątki"

  • Zobacz większą mapę Google