WORLD TRAVELER CLUB

Najciekawsza baza egzotycznych ofert turystycznych
Tel. +48 739 288 988
Brand owned by
Neodronevision sp. z o.o.
Uzbekistan

Jedwabnym Szlakiem

2590 PLN + 1420 USD

Klejnot Azji Środkowej, w którym 300 dni w roku świeci słońce. Na trasie zabytkowe miasta Jedwabnego Szlaku: medresy, bogato zdobione mozaikami meczety i ruiny fortec ginące w piaszczystym pyle, komunistyczne relikty, pustynia, góry i zielone pola bawełny…

Info i Terminy
Liczba dni:12
Dojazd: samolot
Rodzaj imprezy: zwiedzanie, z polskim pilotem, wyjazd indywidualny
Zakwaterowanie: Hotele 3* i 4*
Wyżywienie: Śniadania i kolacje
2023-04-30 - 20203-05-11
Cena: 2590 PLN + 1420 USD
WięcejZwiń

Minimalna liczba osób: 9

Dopłaty:

 • Dopłata do zakwaterowania w hotelach 4*: 160 USD
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 265 USD

Dodatkowe informacje:

Oferta wymaga potwierdzenia przez World Traveler Club w ciągu 24 godzin (dni robocze) od założenia rezerwacji.

Wylot/Przylot możliwe z różnych miast w Polsce i Europie, w dowolnym dniu - prosimy o informację dot. preferencji przelotu.

Podane ceny zawierają przelot w najniższej taryfie dostępnej w okresie obowiązywania cennika. W przypadku braku dostępności miejsc w najniższej taryfie cena może ulec zmianie, a ewentualna dopłata przedstawiona jest do akceptacji klientowi.

W przypadku braku możliwości potwierdzenia oferty lub braku akceptacji wysokości dopłaty, World Traveler Club  zwraca 100% wpłaconej zaliczki.


* Płatne wg kursu pieniądz-sprzedaż banku Raiffeisen zgodnie z warunkami.
Szacunkowo 8810 zł wg kursu Raiffeisen na dzień 16.06.2024
 • Dzień
  1

  Warszawa - Taszkient

  Prosimy przybyć na lotnisko co najmniej dwie godziny przed wylotem. Odprawa i wylot do Taszkientu via miasto europejskie. Przylot do Taszkientu, transfer do hotelu, zakwaterowanie.

  Dzień
  2

  Taszkient

  Śniadanie, zwiedzanie stolicy Uzbekistanu – ogromny Plan Niepodległości, plac im. Amira Timura, Opera Alisher Navoi, której imponujący gmach został wzniesiony przez japońskich więźniów w 1947 r., oraz stara część miasta z mauzoleami, medresami i meczetem. Będzie też okazja do przejażdżki metrem, największym w całej Azji Środkowej. Kolacja powitalna.

  Dzień
  3

  Taszkient - Nukus - Mujnak

  Śniadanie. Przejazd na lotnisko, krótki przelot do Nukus, miasta znajdującego się na zachodnim skraju pustyni Kyzył-kum, stolicy stanu Karakalpakstan. Przejedziemy do Mujnak - niegdyś port nad Jeziorem Aralskim i największy ośrodek przemysłu konserw rybnych w Azji Środkowej, dziś leży ponad 100km od linii brzegowej wyschniętego jeziora. To skutek jednej z największych katastrof ekologicznych XX wieku. W mieście znajdującym się obecnie pośrodku suchej, słonej pustyni, zobaczyć można muzeum poświęcone katastrofie, (opcja), budynki dawnej przetwórni rybnej oraz punkt widokowy - dawniej na wodę, dziś na pustynię i porzucone na niej kutry. Powrót do Nykusu na kolację i nocleg.

  Dzień
  4

  Nukus - Chiwa

  Śniadanie, po którym udamy się do muzeum mieszczącego największą w Azji Centralnej kolekcję malarstwa arcydzieł radzieckiej awangardy. Kolekcja stworzona przez Igora Sawickiego powstała, gdy jedynym słusznym kierunkiem w sztuce był socrealizm, i żadna inna galeria nie miała odwagi skupować ekscentrycznych obrazów. Przed wyjazdem zobaczymy tez najważniejsze budynki miasta. Następnie udamy się do Chiwy, zatrzymując się po drodze w ruinach „zamków na piasku” Toprak-Kala, Ayaz-Kala, Kirk Qiz. Przyjazd do Chiwy, zakwaterowanie i nocleg.

  Dzień
  5

  Chiwa

  Śniadanie, zwiedzanie Chiwy - legenda głosi, że starożytny szlak jedwabny powstał w tym właśnie miejscu, gdzie Shem, syn Noego, odkrył wodę na pustyni. Udamy się na spacer po pełnym zabytków mieście, przywołującym na myśl baśnie 1001 nocy: zobaczymy dawną rezydencję Khana i jego 4 żon, Meczet Dzhuma z pięknym drewnianym sklepieniem podtrzymywanym przez 115 rzeźbionych kolumn, niektóre z znaczących medres arabskich, w których mieściły się teologiczne szkoły muzułmańskie, zabytkowe bramy i łaźnie oraz barwny bazar. Na kolację, której towarzyszyć będzie pokaz folklorystyczny udamy się do Pałacu Toza Bog, letniej rezydencji Mohammeda Rakhima Khana II.

  Dzień
  6

  Chiwa - Buchara

  Po śniadaniu wyruszymy w podróż wzdłuż szlaku jedwabnego, piaszczystą pustynią, do Bukhary. Malowniczy szlak poprowadzi nas poprzez teren czarnej pustyni Kara-Kum oraz Kyzyl - Kum, której piasek ma kolor czerwony. Po drodze zatrzymamy się w dorzeczu rzeki Amudarii, w średniowieczu stanowiącej szlak wodny dla towarów płynących z Chin do Rusi. Przyjazd do Bukhary, dawnej stolicy emiratu. Kolacja w restauracji. Nocleg.

  Dzień
  7

  Buchara

  Śniadanie. Zwiedzanie Buchary, perełki Azji Środkowej, rozpoczniemy od wizyty na starym mieście, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Znajduje się tu największa szkoła koraniczna centralnej Azji – Kukeldasz Madrassah, niezliczone meczety, wśród których wyróżnia się kompleks Poi Kalon z minaretem Kaylan. W trakcie spaceru obejrzymy  pozostałości murów warownych i wrota miasta oraz cytadelę – najstarszy zachowany budynek w mieście. Tuż za nią znajduje się więzienie Zindan. Kolejny punkt programu to mauzoleum Samani. Wieczorem koncert folklorystyczny – muzyka, taniec, stroje narodowe. Następnie wizyta w uzbeckim domu, okazja do poznania tutejszego stylu życia i gościnności oraz nauka przyrządzania narodowej potrawy z ryżu – płow. 

  Dzień
  8

  Buchara

  Po śniadaniu zwiedzimy Letni Pałac ostatniego Emira, nazywany Pałacem Księżyca i Gwiazd, oraz Mauzoleum Bahouddin Naqashband i zabytkowy cmentarz Chor Bakr. Popołudniu czas wolny na zakupy na tutejszym bazarze z przyprawami i rzemiosłem, wypoczynek. Kolacja i nocleg. 

  Dzień
  9

  Buchara - Shakhrisabz - Samarkanda

  Śniadanie i przejazd do Samarkandy. Po drodze zatrzymamy się w Shakhrisabz zobaczymy pozostałości pałacu Timura Dar as-Sijawat, bazar mieszczący się w zabytkowych budynkach, meczety i mauzolea. Przyjazd do Samarkandy, „Rzymu Oreintu” na kolację i nocleg.

  Dzień
  10

  Samarkanda

  Po śniadaniu zwiedzanie Samarkandy, uchodzącej za jedno z najdłużej zamieszkałych miast świata. Była ona kilkakrotnie podbijana, m.in.: przez Aleksandra Wielkiego, Arabów i Turków Osmańskich, którzy przyczynili się do jej rozwoju. Prawdziwy rozkwit Samarkandy nastąpił jednak dzięki powstaniu Jedwabnego Szlaku. Na początku czeka nas wizyta na placu Registan, przy którym znajdują się trzy madrasy i obserwatorium astronomiczne Ulug Bek. Zobaczymy  Meczet Bibi Khanum, wybudowanym na rozkaz Tamerlana, który chciał stworzyć największy meczet świata, poświęcony ukochanej żonie, oraz miejsce pochówki samego Tamerlana - Mauzoleum Gur Emir, starożytne Afrosiab i kolorowy bazar. Kolacja, nocleg.

  Dzień
  11

  Samarkanda - Taszkient

  Śniadanie i powrót do Taszkientu. Przystanek na zwiedzanie kompleksu pałacowego Al-Imam Bukharii. Po przyjeździe spacer po stolicy – Plan Niepodległości,  plac im. Amira Timura, Opera Alisher Navoi, której imponujący gmach został wzniesiony przez japońskich więźniów w 1947 r.  Kolacja pożegnalna w restauracji. Nocleg.

  Dzień
  12

  Taszkient – Warszawa

  Nad ranem transfer na lotnisko, wylot do Polski via miasto europejskie. Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

 • Cena zawiera

  • Przelot na trasie Warszawa - Taszkient - Warszawa via miasto europejskie,
  • Przelot wewnętrzny na trasie Taszkient - Nukus
  • Transfer klimatyzowanym autokarem/busem/samochodem (w zależności od liczby uczestników)
  • Noclegi w hotelach wg wyboru (kategoria lokalna) w standardowych pokojach 2-os 
  • Śniadania i obiadokolacje w dniach 2-10
  • Realizację programu
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Lokalnych przewodników (dostępny język angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i rosyjski)
   Opiekę pilota podczas całej podróży
  • Ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagaż 
  • Wizy i koszt wizowania (potrzebne paszport, 2 zdjęcia (3,5x4,5), ankieta wizowa w 2 egzemplarzach, zaświadczenie o zatrudnieniu, dostarczone do biura na 4 tygodnie przed wyjazdem)  
  Cena
  nie zawiera

  • Wydatków własnych
  • Zwyczajowych napiwków
  • Opłat za fotografowanie
  • Ewentualnych dopłat paliwowych
 • Lista dokumentów związanych z wycieczką "Uzbekistan"

 • PRZYKŁADOWE HOTELE ***

  • Taszkient “Uzbekistan” ****
  • Nukus “Jipek Joli” ***
  • Chiwa “Malika Khiva” ***
  • Buchara “Lyabi House” ***
  • Samarkanda “Malika Prime” ***

  PRZYKŁADOWE HOTELE ****

  • Taszkient “City Palace” ****
  • Nukus “Jipek Joli” ***
  • Chiwa “Malika Khevak” ***
  • Buchara “Asia” ****
  • Samarkanda "Grand Samarkand Superior" ****

  • Zobacz większą mapę Google